Na obiekcie Gtech Community Stadium dnia 2024-05-19 15:00 miał miejsce mecz pomiędzy Brentford oraz Newcastle - 2-4

Brentford i Newcastle zmierzyły się w emocjonującym spotkaniu 38. kolejki Premier League, które odbyło się w niedzielę 19 maja na Gtech Community Stadium. Goście z Newcastle dominowali od samego początku, prowadząc do przerwy 3-0, a ostatecznie wygrywając 4-2. Gospodarze próbowali odwrócić losy meczu w drugiej połowie, ale ich wysiłki okazały się niewystarczające.

Przebieg meczu Brentford vs Newcastle

19 maja 2024 roku na Gtech Community Stadium drużyna Brentford podejmowała Newcastle w ostatniej, 38. kolejce Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 2-4 na korzyść gości, co z pewnością przyniosło wiele emocji zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami. Spotkanie poprowadził sędzia główny Simon Hooper.

Relacja minuta po minucie

Już od pierwszych minut spotkania na murawie dało się wyczuć napięcie i determinację obu drużyn. Brentford, grający przed własną publicznością, rozpoczął mecz z dużym zaangażowaniem, ale to Newcastle szybko przejęło kontrolę nad grą.

W 21. minucie widzieliśmy pierwszą bramkę spotkania. Harvey Barnes otworzył wynik po doskonałym podaniu od Bruno Guimarãesa, wykorzystując moment dekoncentracji w obronie gospodarzy. Newcastle prowadziło 0-1.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki były skutecznie neutralizowane przez defensywę Newcastle. W 28. minucie Joelinton został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

W 36. minucie Newcastle podwyższyło prowadzenie na 0-2. Jacob Murphy, po precyzyjnej asyście od Alexandra Isaka, pokonał bramkarza Brentford. Nie minęły nawet dwie minuty, a goście znowu trafili do siatki. Tym razem Alexander Isak sam wpisał się na listę strzelców, ponownie po podaniu Bruno Guimarãesa. Do przerwy Newcastle prowadziło 0-3.

Tuż przed przerwą Brentford otrzymało dwie żółte kartki. Ivan Toney został ukarany w 44. minucie, a Mathias Jensen w 45. minucie. Atmosfera na stadionie stawała się coraz bardziej napięta.

Druga połowa rozpoczęła się z impetem dla Brentford. Już w 48. minucie Vitaly Janelt zdobył bramkę dla gospodarzy po asyście od Yoane Wissy. Nadzieje na odwrócenie losów meczu odżyły w sercach kibiców Brentford.

Yoane Wissa, po zdobyciu bramki, został ukarany żółtą kartką w 51. minucie, a chwilę później, w 53. minucie, Dan Burn z Newcastle również zobaczył żółty kartonik.

Brentford nie poddawało się i w 70. minucie Yoane Wissa zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny po podaniu od Ivana Toney'a. Wynik brzmiał 2-3, a gospodarze byli coraz bliżej wyrównania.

Jednak nadzieje Brentford zostały rozwiane w 77. minucie, kiedy to Bruno Guimarães ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-4. Newcastle ponownie przejęło kontrolę nad meczem.

W 66. minucie Emil Krafth z Newcastle został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny, a w 90. minucie także Nick Pope i Neal Maupay, odpowiednio z drużyn Newcastle i Brentford, zobaczyli żółte kartki za niesportowe zachowanie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-4 dla Newcastle. Było to pełne emocji spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.