Na stadionie Turf Moor odbył się mecz pomiędzy Burnley i Newcastle - wynik 1-4

W jednym z meczów 36. kolejki Premier League drużyna Burnley podejmowała na własnym stadionie, Turf Moor, ekipę Newcastle. Spotkanie to odbyło się 4 maja o godzinie 14:00. Mecz zakończył się zwycięstwem zdecydowanie lepszej formy prezentującej się drużyny Newcastle, która pokonała gospodarzy rezultatem 1-4. Już pierwsza połowa okazała się kluczowa, gdyż po jej zakończeniu goście prowadzili 3-0.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Burnley a Newcastle

W dniu 4 maja 2024 roku na stadionie Turf Moor odbył się mecz pomiędzy drużynami Burnley i Newcastle. Spotkanie należało do 36. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Anthony Taylor z Anglii.

Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Calluma Wilsona, który pokonał bramkarza Burnley w 19. minucie. Newcastle kontynuowało swoją skuteczną grę, a w 35. minucie Sean Longstaff zdobył drugiego gola dla swojej drużyny, wykorzystując asystę Jacoba Murphy'ego.

Przed przerwą, w 40. minucie, na listę strzelców wpisał się Bruno Guimarães, ustalając wynik na korzyść gości 0-3. Burnley musiał znaleźć odpowiedź na dominację Newcastle, ale to drużyna z Newcastle nadal kontrolowała przebieg gry.

Po przerwie sytuacja się nie poprawiła dla gospodarzy. W 55. minucie Alexander Isak zwiększył przewagę gości, a asystę zanotował ponownie Jacob Murphy. Wynik 0-4 nie pozostawiał wątpliwości co do dominacji Newcastle w tym meczu.

Niemniej jednak Burnley postanowiło dowieźć mecz do końca z honorem. W 86. minucie to Daniel O'Shea zdobył honorowego gola dla swojego zespołu, ale nie był to przełom w meczu, który zakończył się wynikiem 1-4 na korzyść Newcastle.

Obie drużyny musiały zmierzyć się z dyscypliną w trakcie meczu. Żółte kartki otrzymali Maxime Estève i Josh Brownhill z Burnley oraz Callum Wilson i Elliot Anderson z Newcastle. Czerwone kartki nie zostały pokazane w trakcie tej rywalizacji.

Po tym meczu Burnley czekają starcia z Tottenhamem, Nottingham Forest i Brighton, natomiast Newcastle zmierzy się z Manchesterem United, Brentfordem oraz kolejnym rywalem, którego jeszcze nie poznaliśmy.