Mecz między Aston Villa i Newcastle na stadionie Villa Park dnia 2024-01-30 20:15 - 1-3

W ostatnim starciu Aston Villa podejmowała drużynę Newcastle na własnym stadionie Villa Park. Mecz odbył się 30 stycznia o godzinie 20:15 w ramach 22. kolejki Premier League. Po emocjonującym starciu, ostateczny wynik to 1-3 na korzyść Newcastle, które prowadziło 2-0 na przerwę. Mecz ten odbył się niecałe 9 dni temu.

Relacja z meczu: Aston Villa - Newcastle 1-3

Wczorajszy wieczór na Villa Park był pełen emocji i niespodzianek, gdyż drużyna gości z Newcastle zaskoczyła wszystkich kibiców pewnym zwycięstwem 3-1 nad gospodarzami z Aston Villa.

Spotkanie rozpoczęło się pełną energii i zaangażowania obu drużyn. Jednak to Newcastle zdołało otworzyć wynik po 32 minutach gry, gdy F. Schär umiejętnie wykorzystał dogodną okazję i wpakował piłkę do bramki, korzystając z asysty K. Trippiera. Zaledwie cztery minuty później, Schär podwoił prowadzenie dla swojego zespołu, co sprawiło, że gospodarze mieli poważne problemy z odrobieniem strat do przerwy.

Po przerwie Aston Villa podjęło próbę odrabiania strat, jednak to gospodarze znów musieli ustąpić drużynie z Newcastle, która po 52 minutach gry zdobyła trzecią bramkę, tym razem dzięki Álexowi Moreno. Chociaż O. Watkins zdołał zdobyć honorowego gola dla Aston Villi w 71. minucie, to nie było to wystarczające, by odwrócić losy meczu.

Niestety, emocje meczu przełożyły się także na dyscyplinarną stronę gry, gdzie zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki. Boubacar Kamara, Douglas Luiz, John McGinn oraz Nicolò Zaniolo z gospodarzy, oraz Anthony Gordon z gości, znaleźli się na liście ostrzeżeń sędziego.

Mimo porażki, kibice Aston Villi mają nadzieję na lepsze wyniki w nadchodzących meczach przeciwko takim potentatom jak Chelsea, Manchester United czy Fulham. Z kolei Newcastle czeka starcie z Nottingham Forest, Bournemouth oraz Arsenal. Na pewno obie drużyny będą chciały poprawić swoje wyniki i udowodnić, że stać je na więcej w tym sezonie Premier League.