Spotkanie Newcastle kontra Chelsea, wynik końcowy 4-1

W sobotnie popołudnie na St. James' Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Newcastle i Chelsea, będący częścią 13. kolejki Premier League. Mecz zakończył się zaskakującym rezultatem 4-1 na korzyść Newcastle. Wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ale druga połowa okazała się być znacznie bardziej korzystna dla gospodarzy.

Mecz Newcastle vs Chelsea: Zakończony wynikiem 4-1

Mecz pomiędzy drużynami Newcastle United i Chelsea zakończył się wynikiem 4-1. Spotkanie odbyło się na St. James' Park w ramach 13. kolejki Premier League. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00, a sędzią głównym był Simon Hooper z Anglii.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie za sprawą Alexandra Isaka, który wykorzystał asystę L. Miley. Jednak już dziesięć minut później zawodnik Chelsea, Raheem Sterling, wyrównał wynik. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

W drugiej połowie Newcastle zdołało strzelić trzy bramki. W 60. minucie J. Lascelles trafił do siatki po asyście A. Gordon, a minutę później było 3-1 po bramce Joelinntona. Ostateczny wynik 4-1 ustalił A. Gordon, strzelając gola w 83. minucie po asyście M. Almirón.

Spotkanie obfitowało także w kartki. Gospodarze zostali ukarani żółtymi kartkami: Kieran Trippier w 22. minucie, Joelinton w 45. minucie, Jamaal Lascelles w 46. minucie oraz Matt Ritchie w doliczonym czasie gry. Natomiast zawodnicy Chelsea: Lesley Ugochukwu w 41. minucie, Reece James w 55. i 73. minucie, Raheem Sterling w 59. minucie, Marc Cucurella w 77. minucie oraz Levi Colwill zostali ukarani żółtymi kartkami. Czerwoną kartkę otrzymał jedynie Reece James z Chelsea w 73. minucie.

Następne mecze dla Newcastle to starcia z Paris Saint Germain, Manchester United oraz Everton, natomiast Chelsea zmierzy się z Brighton, Manchester United i Everton.