Na stadionie Tottenham Hotspur Stadium odbyło się spotkanie między Tottenham i Newcastle - 4-1

W sobotę, 10 grudnia 2023 roku, na Tottenham Hotspur Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Tottenham i Newcastle w ramach 16. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4-1, po prowadzeniu 2-0 na przerwę.

Mecz piłki nożnej: Tottenham kontra Newcastle

W minioną sobotę na Tottenham Hotspur Stadium odbył się niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy gospodarzami, drużyną Tottenhamu, a gośćmi, drużyną Newcastle. Spotkanie to odbyło się w ramach 16. kolejki Premier League o godzinie 16:30. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla Tottenhamu, którzy pokonali swoich rywali. Wynik do przerwy to 2-0. Sędzią głównym spotkania był Chris Kavanagh z Anglii.

Od samego początku meczu w powietrzu unosiła się niesamowita energia. Zarówno gospodarze, jak i goście, mieli wielkie ambicje, co zwiastowało zaciętą walkę na boisku. Stadion tętnił emocjami, a kibice nie mogli oderwać wzroku od tego, co działo się na murawie.

Relacja z meczu

Po 26 minutach gry Tottenham wyszedł na prowadzenie za sprawą strzału D. Udogie, który znalazł drogę do siatki, asystującemu Son Heung-Min. Gospodarze nie zwalniali tempa i za kolejne 12 minut, w 38. minucie, Richarlison podwyższył prowadzenie Tottenhamu, znów po asyście Son Heung-Min.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją dominację. W 60. minucie Richarlison zdobył swoją drugą bramkę po asyście Pedro Porro. W 85. minucie to właśnie Son Heung-Min wpisał się na listę strzelców, zdobywając czwartego gola dla Tottenhamu.

Mimo że w ostatnich chwilach gry Joelinton z Newcastle zdołał zdobyć honorową bramkę dla swojej drużyny, to jednak nie było to wystarczające, aby odwrócić losy spotkania. Ostateczny wynik to 4-1 dla Tottenhamu.

Nie zabrakło też kartek w tym meczu. Żółte kartki otrzymali Cristian Romero z Tottenhamu oraz Jamal Lascelles, Joelinton i Kieran Trippier z drużyny Newcastle. Na szczęście żadna z drużyn nie zaliczyła czerwonych kartek.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice na pewno nie będą chcieli zapomnieć tego meczu. Po takim widowisku można spodziewać się, że Tottenhamowi uda się utrzymać tę dobrą passę w kolejnych meczach, a Newcastle z pewnością będzie chciał zrehabilitować się w najbliższych spotkaniach.

Następny mecz dla Tottenhamu to starcie z Nottingham Forest, a Newcastle zmierzy się z AC Milan. Będzie to na pewno strzałowe widowisko dla fanów futbolu.