Mecz Newcastle - Manchester City zakończony wynikiem 2-3

W niedzielnym starciu w ramach 21. kolejki Premier League doszło do emocjonującego pojedynku pomiędzy drużynami Newcastle i Manchester City. Mecz, który odbył się na St. James' Park, zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 3-2. Spotkanie okazało się niezwykle zacięte, a kibice mogli śledzić wiele emocjonujących akcji na boisku.

Mecz pomiędzy drużynami: Newcastle vs Manchester City

W dniu 13 stycznia 2024 roku na stadionie St. James' Park odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Newcastle i Manchester City w ramach 21. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Chris Kavanagh z Anglii. Mecz zakończył się wynikiem 2-3 dla gości.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na St. James' Park była niesamowita, kibice obu drużyn niezmiernie przyłożyli się do stworzenia niesamowitego klimatu. Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków obu drużyn, ale to Manchester City wyszedł na prowadzenie w 26. minucie za sprawą Bernardo Silvy, który wykorzystał świetne podanie Kyle'a Walkera. Newcastle szybko odpowiedziało za sprawą Alexa Isaka, który w 35. minucie doprowadził do wyrównania po asyście Bruno Guimarãesa. Mniej niż dwie minuty później, A. Gordon przeprowadził skuteczną akcję, pokonując bramkarza Manchesteru i ustalając wynik na korzyść gospodarzy.

Druga połowa przyniosła ze sobą wiele emocji. Kevin De Bruyne zdobył wyrównującego gola dla Manchester City w 74. minucie po zagraniu Rodriego. Na samym końcu meczu, w doliczonym czasie gry, O. Bobb zdobył bramkę na korzyść gości, zapewniając tym samym zwycięstwo Manchester City z wynikiem 2-3.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki. Bruno Guimarães z Newcastle został ukarany w 21. minucie, natomiast zawodnicy Manchester City, Rodri i Bernardo Silva, obejrzeli żółte kartki odpowiednio w 45. i 55. minucie. Czerwone kartki nie padły podczas tego spotkania.

Następne mecze dla Newcastle to starcia z Fulham, Aston Villa i Luton, natomiast Manchester City zmierzy się z zespołami Tottenham, Burnley i Brentford.