Dnia 2024-03-11 20:00 na stadionie Stamford Bridge odbyło się spotkanie między Chelsea oraz Newcastle: 3-2

Wczoraj, 11 marca o godzinie 20:00 na Stamford Bridge odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Chelsea i Newcastle. Mecz ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali swoich rywali 3-2. Spotkanie w ramach 28. kolejki Premier League było pełne zwrotów akcji, a kibice na pewno mieli okazję obejrzeć prawdziwe widowisko na murawie.

Mecz pomiędzy Chelsea a Newcastle na Stamford Bridge

Dziennikarz sportowy wita czytelników, relacjonując emocjonujące wydarzenia z meczu pomiędzy Chelsea a Newcastle na Stamford Bridge. Gospodarze podejmujących Gości w ramach 28. kolejki angielskiej Premier League. Sędzia główny John Brooks prowadził spotkanie, które zakończyło się wynikiem 3-2 na korzyść Chelsea.

Relacja z przebiegu meczu

Od pierwszych minut spotkania Chelsea dyktowała tempo gry, co zaowocowało bramką już w 6. minucie. N. Jackson ustawił wynik na 1-0, wykorzystując asystę C. Palmera. Gospodarze mieli kontrolę nad meczem, ale Newcastle odpowiedziało szybko. W 43. minucie A. Isak doprowadził do wyrównania po asyście Bruno Guimarãesa, ustalając wynik na 1-1 przed przerwą.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Chelsea ponownie objęła prowadzenie w 57. minucie za sprawą bramki C. Palmera, który wykorzystał sytuację stworzoną przez E. Fernándeza. Gospodarze nie zwalniali tempa, a w 76. minucie M. Mudryk podwyższył prowadzenie na 3-1 po asyście C. Gallaghera.

Niezwykle emocjonujące chwile nadeszły w samej końcówce meczu. W doliczonym czasie gry, J. Murphy zdobył bramkę dla Newcastle, zmniejszając wynik do 3-2, jednak nie zdołali już wyrównać. Ostatecznie to Chelsea cieszyła się z trzech punktów po zaciętym meczu z Newcastle.

Na boisku nie obyło się także bez kartek. Gospodarze zostali ukarani żółtymi kartkami: Raheem Sterling w 39. minucie, Đorđe Petrović w 71. minucie oraz Moisés Caicedo w 72. minucie. Z kolei w drużynie gości żółtą kartkę obejrzał Joe White w ostatnich momentach meczu.

Po tym spotkaniu Chelsea czeka seria trudnych meczów. Ich kolejnymi rywalami będą Burnley, Manchester United oraz Sheffield United. Newcastle natomiast zmierzy się z West Ham, Evertonem i Fulham. Po tak emocjonującym widowisku kibice nie mogą się doczekać kolejnych starć w angielskiej Premier League. To był wieczór pełen piłkarskich emocji na Stamford Bridge!