Everton - Newcastle, wynik meczu 3-0

W sobotni wieczór na Goodison Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Everton i Newcastle w ramach piętnastej kolejki Premier League. Po wyrównanej pierwszej połowie, Everton zdominował drugą część spotkania, zdobywając trzy bramki i kończąc mecz z wynikiem 3-0 na swoją korzyść.

Mecz Premier League: Everton kontra Newcastle

Dzisiejszy wieczór na Goodison Park przyniósł emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Everton i Newcastle, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 3-0. Mecz odbył się w ramach 15. kolejki Premier League, nad którą czuwał sędzia Tim Robinson z Anglii.

Pierwsza połowa meczu była niesamowicie wyrównana, a obie drużyny starały się kontrolować grę na środku boiska. Zarówno Everton, jak i Newcastle miały kilka szans na zdobycie bramki, ale żaden z zespołów nie zdołał znaleźć drogi do siatki w pierwszej połowie.

Drugą połowę można nazwać prawdziwym widowiskiem. W 79. minucie po dośrodkowaniu D. McNeila, ten zawodnik strzelił gola, otwierając wynik na korzyść Evertonu.

Po siedmiu minutach, w 86. minucie, A. Doucouré podwyższył wynik po asyście D. McNeila, a następnie w doliczonym czasie gry, Beto ustalił wynik meczu na 3-0 po podaniu N. Pattersona.

Podczas meczu nie obyło się bez kartek. Gospodarze otrzymali trzy żółte kartki: Idrissa Gueye w 35. minucie, Dominic Calvert-Lewin w 83. minucie oraz Beto w 87. minucie. Z kolei zawodnicy z Newcastle nie otrzymali żadnych kartek.

Po zakończonym meczu atmosfera na Goodison Park była niesamowita, a kibice Evertonu cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa swojej drużyny.

Następne mecze dla Everton to starcia z Burnley, Fulham i Tottenham, natomiast Newcastle zmierzy się z AC Milan, Fulham i Chelsea. Czy ta seria zwycięstw będzie kontynuowana? O tym przekonamy się już niedługo.